©Copyright TECH-PLAST

Blog

Wideo

Aprobaty techniczne i atesty

Pliki do pobrania

Baza wiedzy

Kontakt

Referencje

Działalność i historia

Aktualności

O firmie

Komory chłodnicze

Płyty warstwowe

Drzwi przemysłowe

Drzwi techniczne

Drzwi wahadłowe

Drzwi mroźnicze

Drzwi chłodnicze

Drzwi gazoszczelne

Oferta

Obrazek przedstawia logo Twittera
Obraz przedstawia logo Instagrama
Obrazek przedstawia logo facebooka

info@tech-plast.pl

tel. +48 501 649 223

Zarzecze 

ul. Starowiejska 49a

37-400 Nisko

 

Obrazek przedstawia logo firmy  Tech-plast w kolorze czarno białym
Twój e-mail:
Nr tel.
Lokalizacja inwestycji
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!
Darmowa wycena zapytań ofertowych

Wypełnij formularz zamówienia

 

 

 

 

 

 

Gwarancja

Tech-plast

 

PDF

 

 

 

 

 

 

Drzwi techniczne

jednoskrzydłowe zawiasowe 

laminat

 

Karta produktu PDF

 

 

 

 

 

 

Drzwi techniczne

jednoskrzydłowe zawiasowe 

blacha powlekana

 

Karta produktu PDF

 

 

 

 

 

 

Drzwi techniczne

jednoskrzydłowe zawiasowe 

blacha kwasoodporna

 

Karta produktu PDF

 

 

 

 

 

 

Drzwi techniczne

dwuskrzydłowe

zawiasowe 

laminat

 

Karta produktu PDF

 

 

 

 

 

 

Drzwi techniczne

dwuskrzydłowe

zawiasowe 

blacha powlekana

 

Karta produktu PDF

 

 

 

 

 

 

Drzwi techniczne

dwuskrzydłowe

zawiasowe 

blacha kwasoodporna

 

Karta produktu PDF

Pliki do pobrania

Montaż drzwi jest bardzo ważnym punktem. Odpowiednio zamontowane drzwi gwarantują wysoki komfort i bezpieczeństwo ich użytkowania. Montaż drzwi technicznych powinien być wykonany w niezwykle staranny sposób. Tylko dobrze zamontowane drzwi będą spełniać swoją rolę. Najlepiej skorzystać z doświadczonych monterów i specjalistów. Skorzystanie z oferty wykonania montażu przez montera z certyfikatem producenta wiąże się z korzyścią dla klienta. W takim przypadku producent drzwi udziela dwuletniej gwarancji lub przedłuża ją o kilka lat.
Żywotność drzwi zależy nie tylko od jakości i rodzaju użytych materiałów, ale również w dużej mierze od sposobu ich użytkowania. Aby uniknąć uszkodzeń drzwi, często montuje się ogranicznik w formie gumowego odbojnika, który  skutecznie kontroluje odchylenie skrzydła.

 

Z przyjemnością przyjmiemy Państwa zamówienie specjalne. Realizujemy niestandardowe zamówienia na różne rozmiary skrzydeł drzwi. Nasz dział handlowy pomaga naszym Klientom w ustalaniu optymalnych rozwiązań. 
Przed dokonaniem zakupu wybranych drzwi rozsądnie jest zapoznać się z opiniami i referencjami Klientów do czego Państwa serdecznie zachęcamy.

     

Zasady montażu drzwi technicznych 

Zdjęcie przedstawia front drzwi technicznych w kolorze szarym

Serwis i przegląd drzwi technicznych powinien być przeprowadzany w określonych okresach. Zaleca się, aby przeglądy odbywały się co najmniej raz  w roku. Tylko sprawne drzwi mogą spełniać swoje funkcje.

W czasie przeglądu jest oceniana wysokość szczeliny pomiędzy skrzydłem a posadzką, dokonywana jest kontrola zamków i klamek oraz aktualny stan zużycia i poprawności osadzenia uszczelek. Ocenia się także stan przeszklenia drzwi.

Należy sprawdzić swobodę ruchu skrzydła drzwi i stan zamocowania w ościeżnicy zawiasów. Warto również wykonać kontrolę osadzenia samej ościeżnicy w ścianie. W czasie prac konserwacyjnych trzeba pamiętać o nasmarowaniu zawiasów i regulacji skrzydła drzwi. W przypadku ewakuacji ludzi z obiektu sprawność drzwi może mieć kluczowe znaczenie. Zaleca się także sprawdzić powłokę lakierniczą drzwi, aby uniknąć korozji.

Utrzymanie w  należytym stanie technicznym drzwi wydłuża ich żywotność . Nie można bagatelizować nawet najmniejszych usterek, ponieważ z upływem czasu mogą doprowadzić do kosztownych napraw.  Jednym z najszybciej zużywających się elementów drzwi jest uszczelka. Ich wymiana w przypadku uszkodzenia jest konieczna i  nie należy do najtrudniejszych zadań. Po zakończonych pracach konserwacyjnych drzwi techniczne powinny być w pełni sprawne.   

Przegląd techniczny i serwis drzwi

Drzwi techniczne powinny być nie tylko wytrzymałe i odpowiednio osadzone, ale również wyposażone w solidny zamek i bezpieczną klamkę. Klamki w drzwiach technicznych mają opływowy kształt bez ostrych krawędzi. Zmniejszają ryzyko rozcięć i uszkodzenia części ciała w przypadku uderzenia się o klamkę drzwi. Są również łatwe w utrzymaniu czystości. Odpowiednio mocna konstrukcja klamki oraz jej trwały trzpień ograniczają stopień jej zużycia podczas intensywnej eksploatacji. Klamka oraz wkładka bębenkowa w zamku drzwi są odpowiedniej klasy i spełniają obowiązujące normy. Są odporne na wysokie temperatury i korozję. Wkładki są zabezpieczone przed rozwierceniem i przeciwwibracyjne.  Specjalistyczna klamka i zamek zapewniają komfort otwierania i zamykania drzwi. 

Na zdjęciu drzwi techniczne z wyposażeniem zamek i bezpieczna klamka

Zamek i bezpieczna klamka drzwi technicznych 

Na zdjęciu widoczny zawias i fragment uszczelki drzwi technicznych koloru szarego

Jednym z ważniejszych elementów wyposażenia drzwi są zawiasy. Zadaniem zawiasów jest zapewnienie sprawnego i bezawaryjnego działania skrzydeł płata drzwi zawieszonych na futrynie. Stanowią połączenie skrzydeł drzwi z ościeżnicami. W przypadku drzwi technicznych zawiasy muszą spełnić wyższe wymagania wynikające z trudniejszych warunków ich eksploatacji. Zawiasy w drzwiach technicznych produkowanych przez firmę TECH-PLAST są zaawansowane technicznie. Umożliwiają przeprowadzenie regulacji drzwi bez zdejmowania ich skrzydła. Możliwe są trzy płaszczyzny ich regulacji: płaszczyzna pionowa, pozioma oraz regulacja siły ich docisku.
Drzwi techniczne powinny być szczelne. Zastosowanie odpowiedniej jakości uszczelki w drzwiach chroni pomieszczenia przed ucieczką ciepła, chłodem i powstawaniem przeciągów.  Oprócz właściwości termicznych i akustycznych może także pełnić rolę amortyzatora przy gwałtownym zamykaniu i trzaskaniu drzwiami. Zamontowana gumowa uszczelka EPDM w ościeżnicy drzwi jest sprężysta i ma mocną strukturę. 

Zawiasy i uszczelki drzwi technicznych 

Drzwi techniczne różnią się od drzwi tradycyjnych wypełnieniem oraz rodzajem użytych materiałów do ich produkcji co ma kluczowy wpływ na ich trwałość i akustykę. Przy wyborze drzwi należy zwrócić uwagę na ich parametry i spełnienie norm, aby drzwi zapewniały komfort ich użytkowania i spełniały swoje przeznaczenie. Jakość drzwi podnosi ich wyposażenie.

Wyposażenie drzwi technicznych 

Zdjęcie przedstawia okrągłe okienko drzwi technicznych wykonane z blachy

Drzwi posiadają niewielkich rozmiarów stylowe, okrągłe okienko o średnicy 350 mm z przezroczystym szkłem, które zapewnia dodatkowe doświetlenie wnętrz oraz umożliwia obserwowanie otoczenia za drzwiami. Średnica przeszklenia wynosi 235 mm. Pierścienie zewnętrzne i wewnętrzne okienka wykonane są z nierdzewnej blachy.
Możliwe są dwa warianty wykonania okleiny płata drzwi.  Można zastosować blachę stalową ocynkowaną oraz blachę kwasoodporną nierdzewną lub laminat poliestrowo-szklany Hardfiber bardzo odporny na obicia i uszkodzenia.
Wyposażone są w dobrej jakości zamek o odpowiedniej estetyce i trwałości oraz uszczelki i zawiasy.

Na zdjęciu widoczny fragment ościeżnicy drzwi w kolorze szarym

Oferowane drzwi charakteryzują się specjalną budową i bardzo dobrymi parametrami technicznymi. Prezentowane drzwi przeznaczone są do zadań specjalnych. Są lekkie, trwałe i charakteryzujące się dobrymi właściwościami izolacyjnymi, często wymaganymi przy realizacji projektów budowlanych.  
Ościeżnica drzwi jest solidna, stabilna i mocna, wykonana z profilu aluminiowego, komorowego usztywnianego. Ościeżnica drzwi technicznych posiada wciskaną gumową uszczelkę. 
Płat drzwi zbudowany jest z kilku warstw wysokiej jakości materiałów zapewniających doskonałe parametry izolacyjne i wytrzymałościowe. Konstrukcja drzwi wypełniona jest sztywną pianką poliuretanową o gęstości ok. 50 kg/m³. Zastosowana pianka jest elementem stabilizującym i  usztywniającym płat drzwi. Podnosi także znacznie właściwości izolacyjne drzwi.

Drzwi techniczne – budowa i parametry

Zadaniem drzwi technicznych jest przede wszystkim skuteczne odgrodzenie przestrzeni o zróżnicowanym przeznaczeniu w budynkach, halach przemysłowych, warsztatach, magazynach, sklepach i restauracjach. Ich zastosowanie jest bardzo szerokie. Charakteryzują się doskonałymi parametrami wytrzymałościowymi. 
Powinny zapewniać bezpieczeństwo w miejscach, w których są montowane i znacząco poprawiać warunki użytkowania pomieszczeń. Drzwi techniczne są szczelne, skutecznie ograniczają m.in. przenoszenie się zapachów, pyłów, dymu, rozprzestrzenianie się hałasów oraz obniżają poziom dźwięków co wpływa pozytywnie na zdrowie, samopoczucie oraz jakość i wydajność pracy ludzi.

Charakterystyka i funkcje drzwi technicznych

Drzwi techniczne jednoskrzydłowe zawiasowe

 

 

 

 

 

Drzwi techniczne dwuskrzydłowe zawiasowe

 

 

 

 

 

Firma Tech-plast jest producentem również drzwi technicznych. Drzwi techniczne wybiegają poza standardowe zastosowanie. Wyróżniają się wysoką jakością i starannością ich wykonania oraz wytrzymałością. Przeznaczone są do różnego rodzaju pomieszczeń. Są to profesjonalne drzwi najczęściej instalowane w restauracjach, magazynach, fabrykach i hotelach. Dostępne są dwa rodzaje wykończeń powierzchni płata drzwi. Płat drzwi może być wykonany: z blachy ocynkowanej stalowej pokrytej lakierem poliestrowym oraz blachy kwasoodpornej nierdzewnej lub niezwykle mocnym, lekkim i odpornym na uderzenia laminatem poliestrowo-szklanym Hardfiber. Drzwi techniczne powinny spełniać szereg różnych funkcji. W ofercie dostępne są drzwi techniczne:

Drzwi techniczne

Tech-plast Producent drzwi