Tech-plast Producent drzwi

Drzwi chłodnicze

Drzwi chłodnicze są podstawowym wyposażeniem komór chłodniczych.  W naszej ofercie dostępne są drzwi chłodnicze zawiasowe i przesuwne w różnych wariantach i rozmiarach oraz różnych wersjach wykończeń. Mogą być wykonane z blachy kwasoodpornej lub blachy stalowej ocynkowanej pokrytej lakierem poliestrowym. Nowością w ofercie jest możliwość wykończenia płata drzwi laminatem poliestrowo-szklanym HARDFIBER, niezwykle lekkim i wytrzymałym, odpornym na uderzenia. W naszej ofercie dostępne są drzwi chłodnicze:

 

 

 

 

 

Drzwi chłodnicze jednoskrzydłowe zawiasowe

 

 

 

 

 

Drzwi chłodnicze jednoskrzydłowe zawiasowe Hardfiber

 

 

 

 

 

Drzwi chłodnicze dwuskrzydłowe zawiasowe

Drzwi chłodnicze dwuskrzydłowe zawiasowe Hardfiber

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Drzwi chłodnicze jednoskrzydłowe przesuwne

 

 

 

 

 

Drzwi chłodnicze jednoskrzydłowe przesuwne Hardfiber

Zastosowanie drzwi chłodniczych

Aby komora  chłodnicza spełniała swoją rolę musi być odpowiednio zabezpieczona. Dlatego tak ważne jest zastosowanie drzwi chłodniczych o odpowiednio wysokich parametrach technicznych, drzwi najwyższej jakości, które gwarantują wysoką izolacyjność termiczną i szczelność.
Drzwi chłodnicze najczęściej stosowane są w branży przetwórstwa spożywczego, w sektorze przetwórstwa owoców i warzyw, magazynach, restauracjach oraz obiektach handlowych, marketach i sklepach spożywczych. Znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie wewnątrz temperatura waha się od +0°C do +25°C. System ten pozwala zachować produkty w pierwotnym stanie świeżości, bez zmiany smaku, koloru, czy zawartości witamin. 

Drzwi chłodnicze – budowa i korzyści zastosowania

Kluczowa w drzwiach chłodniczych jest ich konstrukcja i zastosowanie odpowiednich materiałów do ich produkcji.  Szkielet drzwi stanowi rama, która jest wykonana z blachy stalowej. Wypełnieniem ramy jest materiał izolacyjny – sztywna pianka poliuretanowa o gęstości ok. 50kg/m³.  Pianka stabilizuje konstrukcję drzwi oraz pełni funkcję izolacji termicznej.  Drzwi wyposażone są w akcesoria, odpowiednio dobrane po kątem funkcjonalnym i estetycznym.  Do najważniejszych należy zaliczyć specjalny zamek, zawiasy oraz uszczelki.

Na zdjęciu białe drzwi chłodnicze z uchylonym skrzydłem drzwi

Zawiasy drzwi chłodniczych

Na zdjęciu fragment drzwi chłodniczych z widocznym zawiasem w kolorze szarym

Zawiasy wykonane są z materiałów kompozytowych, odpornych na niskie temperatury, korozję oraz środki czystości. Jest to ważne, gdyż wieloletnia eksploatacja mogłaby wpłynąć na ich niezawodną, bezawaryjną pracę. Zawiasy dają możliwość regulacji ich w trzech płaszczyznach: pionie, poziomie oraz głębokości - docisku do ościeżnicy.  Posiadają funkcję unoszenia skrzydła drzwiowego podczas otwierania.
W zakresie temperatur od +0 °C do +25 °C zawiasy zachowują swoje właściwości idealnego, lekkiego i cichego domykania.
Oprócz kwestii praktycznych ważny jest również aspekt estetyczny. Zastosowane zawiasy w drzwiach chłodniczych są funkcjonalne oraz wpływają na ich finalny wygląd. Zawiasy posiadają elegancką i nowoczesną formę.

Zamek w drzwiach chłodniczych – bezpieczeństwo użytkowania

Drzwi chłodnicze firmy TECH-PLAST wyposażone są w bezpieczny zamek, który gwarantuje otwarcie drzwi od wewnątrz bez użycia kluczyka -wystarczy tylko jeden ruch ręki.  
Zamek jest widoczny w ciemności dzięki zastosowaniu odblasku fluorescencyjnego, co znacznie ułatwia bezpieczną ewakuację. 
Zamek jest bezpieczny w użytkowaniu, posiada certyfikat CE. Od jego solidności zależy komfort zamykania i otwierania drzwi oraz bezpieczeństwo użytkujących. Zamek  ma owalny kształt, jego powierzchnie są łatwo zmywalne i proste w utrzymaniu czystości.  Kształt i kolor zamka dodaje drzwiom eleganckiego i niebanalnego wyglądu.

Na zdjęciu widoczne drzwi chłodnicze oraz zamek zewnętrzny i wewnętrzny w kolorze szarym

Uszczelki drzwi chłodniczych

Zdjęcie przedstawia uszczelki w kolorze zielonym w drzwiach chłodniczych

Nieszczelne drzwi chłodnicze tracą swoje właściwości. Szczelność jest kluczowa i stanowi podstawowy warunek prawidłowego funkcjonowania komory chłodniczej. W przypadku nieszczelności następuje obniżenie jakości środowiska wewnętrznego w komorze.
Drzwi chłodnicze są wyposażone w uszczelki silikonowe wulkanizowane wysokiej jakości charakteryzujące się wyjątkowo dużą wytrzymałością. Uszczelki są odporne na czynniki zewnętrzne, wilgoć oraz wszelkiego rodzaju naprężenia. Utrzymują swoją jakość i właściwości przez długi czas. Zielony kolor uszczelek świetnie prezentuje się na tle jasnych skrzydeł drzwi i ościeżnic, dodaje im zdecydowanego charakteru.

Konserwacja, użytkowanie i przegląd drzwi chłodniczych

Drzwi chłodnicze to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia chłodni. Odpowiednio użytkowane będą służyły i spełniały swoją funkcję przez długie lata. Należy chronić je przed uszkodzeniami, unikać trzaskania drzwiami oraz uderzania nimi o ścianę. Warto zainwestować w odbojniki. 
Należy dbać o czystość drzwi. Producent podczas czyszczenia nie zaleca używać silnych detergentów, aby nie uszkodzić powierzchni materiałów drzwi. Wszelkie zabrudzenia można zmyć ciepłą wodą używając przy tym delikatnej i miękkiej gąbki lub ściereczki. Należy regularnie dbać o czystość uszczelek.
Zaleca się co najmniej raz w roku przesmarować zawiasy oraz zadbać o uszczelki drzwi środkiem do ich konserwacji.
Warto również co pewien czas sprawdzić ich stan techniczny. Nieszczelność wcale nie musi oznaczać dużej awarii i ryzyka ponoszenia kosztów naprawy. Często jest to wina zabrudzeń uszczelek, które należy przetrzeć zwilżoną ściereczką. Kiedy uszczelka jest czysta i sucha można wykonać  prosty i szybki test szczelności. Wystarczy umieścić pomiędzy ościeżnicą a uszczelką kartkę papieru. Jeżeli przy zamkniętych drzwiach kartka swobodnie opada mamy pewność, że drzwi są nieszczelne. W przypadku uszkodzenia uszczelki, należy ją wymienić na nową.

Montaż drzwi chłodniczych

Zdjęcie przedstawia montaż drzwi chłodniczych przez firmę TECH-PLAST

Nawet najsolidniejsze drzwi nie zapewnią utrzymania odpowiednich parametrów technicznych producenta jeśli ich montaż będzie źle wykonany. Aby drzwi odpowiednio pracowały i zapewniały izolację termiczną muszą zostać precyzyjnie osadzone w otworze drzwiowym. Powierzchnie przygotowanego otworu powinny mieć wyrównane i oczyszczone krawędzie. Folię ochronną zabezpieczającą powierzchnię drzwi należy usunąć dopiero po ich zamontowaniu.
Niestarannie wykonany montaż może być przyczyną również uszkodzenia drzwi w trakcie ich użytkowania. Bezpośrednio po zakończeniu montażu należy sprawdzić jak otwiera i zamyka się skrzydło drzwi i wykonać odpowiednią ich regulację. 
Warto korzystać z pomocy fachowców posiadających odpowiednią wiedzę i umiejętności oraz odpowiednie narzędzia montażowe co gwarantuje sprawny i szybki montaż. W takiej sytuacji producent udziela gwarancji na okres 24 miesięcy.

Pliki do pobrania

 

 

 

 

 

 

Drzwi chłodnicze

jednoskrzydłowe zawiasowe 

blacha powlekana

 

Karta produktu PDF

 

 

 

 

 

 

Drzwi chłodnicze

jednoskrzydłowe zawiasowe 

laminat

 

Karta produktu PDF

 

 

 

 

 

 

Drzwi chłodnicze

jednoskrzydłowe przesuwne 

laminat

 

Karta produktu PDF

 

 

 

 

 

 

Drzwi chłodnicze

jednoskrzydłowe przesuwne 

blacha powlekana

 

Karta produktu PDF

 

 

 

 

 

 

Drzwi chłodnicze

jednoskrzydłowe przesuwne 

płyty warstwowe

 

Karta produktu PDF

 

 

 

 

 

 

Drzwi chłodnicze

dwuskrzydłowe

zawiasowe 

blacha powlekana

 

Karta produktu PDF

 

 

 

 

 

 

Drzwi chłodnicze

dwuskrzydłowe

zawiasowe 

lamiant

 

Karta produktu PDF

 

 

 

 

 

 

Gwarancja

Tech-plast

 

PDF

 

 

 

 

 

 

Atest higieniczny

blach powlekanych

 

PDF

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Atest higieniczny

laminatu Hardfiber 

 

PDF

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Atest higieniczny

blach kwasoodpornych

 

PDF

Wypełnij formularz zamówienia

Darmowa wycena zapytań ofertowych

Twój e-mail:
Nr tel.
Lokalizacja inwestycji
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!
Obrazek przedstawia logo firmy  Tech-plast w kolorze czarno białym

Zarzecze 

ul. Starowiejska 49a

37-400 Nisko

 

tel. +48 501 649 223

info@tech-plast.pl

Obrazek przedstawia logo facebooka
Obraz przedstawia logo Instagrama
Obrazek przedstawia logo Twittera

Oferta

Drzwi gazoszczelne

Drzwi chłodnicze

Drzwi mroźnicze

Drzwi wahadłowe

Drzwi techniczne

Drzwi przemysłowe

Płyty warstwowe

Komory chłodnicze

O firmie

Aktualności

Działalność i historia

Referencje

Kontakt

Baza wiedzy

Pliki do pobrania

Aprobaty techniczne i atesty

Wideo

Blog

©Copyright TECH-PLAST